O MNE
MY INSPIRATION
& MOTIVATION
O MNE

Moje meno je Zuzana Basandová a som zakladateľka ZURI architecture. Moje cesty sú najväčším zdrojom inšpirácie a energie, ktorá formuje môj každý ďalší projekt. Najbližšie k môjmu srdcu majú najmä rovníkové krajiny s ich farebným prostredím a vášnivým životným štýlom. Moji psy ma naučili tráviť veľa času vonku a pozorovať život v záhradách, na poliach a v lesoch. Naučili ma rešpektovať prirodzené prostredie, v ktorom žijeme, nájsť jeho krásu a výhody pre nás ľudí.

HISTÓRIA

Aj keď som sa narodila v malej krajine v strednej Európe, na Slovensku, bola som dlho spätá s exotickými krajinami, najmä s Afrikou. Aby som mohla študovať architektúru v kombinácii s africkým a tropickým prostredím, rozhodla som sa študovať inžiniera na Technickej univerzite v Eindhovene v Holandsku. Ako som počas štúdia zistila, Holandsko má mnohé prepojenia na Ugandu, kde som absolvovala výskum pre teoretickú časť mojej diplomovej práce. Táto návšteva mi priniesla mnoho spomienok a cenných kontaktov, ktoré ma inšpirovali, aby som sa vrátila späť do Afriky aj po ukončení štúdia. Uganda má úzky ekonomický vzťah s rozvinutejšou Keňou a v mnohých ohľadoch je práve Keňa pre Ugandu inšpiráciou. Hlavné mesto Kene, Nairobi, je prekvapivo oveľa rozvinutejšie ako by mnohí predpokladali, a plné cudzincov. Niet divu, že som začala pracovať pre developerskú spoločnosť, ktorá má svoje korene v Českej republike a na Slovensku, Lordship Africa. Po rokoch strávených v zahraničí som sa vrátila späť do mojej rodnej krajiny, ale pravidelne si „dopĺňam inšpiráciu“ v krajinách ako je Omán alebo Dominikánska republika.

PRELÍNANIE KULTÚR
Verím, že je veľa z vás, ktorí navštívili toľko krajín, že nevedia nájsť to správne miesto, kde by sa cítili ako doma. Z každého svojho putovania ste si priniesli spomienky, fotky, suveníry alebo dokonca nábytok, čo spolu vytvárajú chaos. ZURI architecture pomáha spojiť všetky tieto prvky dokopy do jedinečnej harmónie vášho vysnívaného domova.
HOLANDSKO
Počúvaj svoj vnútorný hlas a buď iný
AFRIKA
Inšpirovaná prírodou a jednoduchosťou
STREDNÝ VÝCHOD
Precíznosť ručnej práce
SPOLUPRÁCA